نوشته ها درباره ما تماس با ما

ترولی پذیرایی

ترولی پذیرایی، ترولی سرو غذا، ترولی بیمارستانی، ترولی غذای گرم و انواع ترولی صنعتی برای آشپزخانه صنعتی و بیمارستان که تولید شرکت اشل است.

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

توضیحات

ترولی استیل

ترولی پذیرایی، ترولی سرو غذا، ترولی بیمارستانی، ترولی غذای گرم و انواع ترولی صنعتی برای آشپزخانه صنعتی و بیمارستان که تولید شرکت اشل  است.

ترولی چیست؟

ترولی به چرخ دستی‌ای گفته می‌شود که در رستوران ها، هتل ها، بیمارستان ها، سالن های پذیرایی، فروشگاه های زنجیره ای به منظور حمل بار و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که گفتیم یکی از تجهیزات سرو غذا و همچنین مورد نیاز آشپزخانه صنعتی و بیمارستان ها، ترولی یا ترالی می باشد. از کاربردهای اصلی این تجهیز می توان به حمل کردن غذا و همچنین جابه جایی ظروف برای پذیرایی و شستشو اشاره کرد. همچنین از ترولی پذیرایی برای رساندن غذا به دست مشتریان نیز استفاده می شود. ترولی بیمارستانی که مخصوص بیمارستان ها طراحی می گردد؛ دارای بخشی برای گرم نگه داشتن غذا بوده و می توان غذا را برای بیماران آماده و با استفاده از ترولی به دست آن ها رساند.

ترولی با توجه ماهیتی که دارد در زمینه بهداشت باید توجه زیادی به آن شود. از همین رو ترولی ها را معمولا از جنس استیل می سازند. البته ترولی هایی که برای هتل ها و پذیرایی استفاده می شوند؛ از جنس های دیگر نیز می توانند باشند. به عنوان مثال یکی از ترولی های کاربردی در مراکز مختلف که جنس آن نیز استیل نمی باشد؛ ترولی کارلایز پلاستیکی است. 

ترولی ها تنوع مختلفی از نظر ابعاد و ساختار دارند. ترولی دو طبقه استیل، ترولی سه طبقه استیل یا حتی ترولی دو طبقه عمیق استیل که هر طبقه آن گود تر از ترولی دو طبقه معمولی خواهد بود. همچنین ترولی حمل غذای گرم، ترولی بیمارستانی، ترولی پذیرایی، ترولی هتلی، ترولی کارلایز همگی در دسته بندی ترولی و تجهیزات پذیرایی قرار می گیرند.

چرخ؛ مهم ترین بخش ترولی

چرخ های ترولی به دلیل آنکه که از پلاستیک مقاوم شده اند بسیار بی صدا هستند و حرکت آنها به خوبی انجام می شود . این چرخ ها هنگام حرکت بر روی کف ساختمان هیچ صدایی تولید نمی کنند. در برخی از فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ هم از این ترولی ها برای حمل کالا استفاده می شود که البته شکل و ساختار آن با ترول های رستورانی متفاوت است. در رستوران برای بردن غذا و نوشیدنی بر روی میز مشتریان و سپس جمع کردن ظروف کثیف و وسایل از روی میز چرخ دستی ترولی کاربرد دارد. همچنین در کلینیک ها و بیمارستان ها، پرسنل برای بالا بردن سرعت کار ، از جمله جابجایی دارو، غذا و سایر تجهیزات پزشکی بر روی تخت بیمار از چرخ دستی ترولی استفاده می کنند و از شکسته و آسیب دیدن وسایل بیمارستان هم جلوگیری می شود و به کار خدمات رسانی به بیماران نظم و انسجام بیشتری می دهد.

ترولی دو طبقه استیل

یکی از تنوع ترولی ها، ترولی دو طبقه استیل است. این ترولی دارای دو طبقه از جنس استیل بوده و دارای حفاظ و سطحی با عمق مناسب برای هر طبقه است که بتوانیم ظروف یا وسایل مورد نیازی که برای جابه جایی نیاز داریم؛ درون آن قرار دهیم. تعداد طبقات این ترولی به ما امکان این را می دهد که وسایل مورد نیاز خود را با تفکیک مناسب در هر طبقه قرار دهیم.

ترولی سه طبقه استیل

ترولی سه طبقه استیل هم مانند ترولی دو طبقه استیل است با این تفاوت که یک طبقه به طبقات آن اضافه شده است. طبیعی است که هرچه تعداد طبقات بیشتر باشد به شما امکان جابه جایی وسایل و ظروف بیشتری را می دهد. این محصول از جنس استیل بوده و دارای پایه هایی با چرخ های مقاوم و روان است که حرکت ترولی را ساده می کند.

ترولی عمیق دو طبقه

یکی دیگر از ترولی ها، ترولی دو طبقه گود یا عمیق است. این ترولی به دلیل عمق بیشتر هر طبقه، امکان نگهداری وسایل را با ایمنی بیشتر جهت اینکه از روی ترولی به پایین پرت نشوند را می دهد. جنس بدنه این ترولی نیز از استیل می باشد.

ترولی کارلایز پلاستیکی

یکی از ترولی های منحصر به فرد در این دسته بندی، ترولی کارلایز می باشد. این ترولی همانطور که از اسم آن پیداست از جنس پلاستیک فشرده بوده و دارای مقاومت بالایی است. همچنین در این نوع ترولی بخش های اضافه ای تعبیه گردیده است که می توانید علاوه بر قسمت اصلی، از فضاهای کوچکتر کنار ترولی هم برای قرار دادن وسایلی مانند قاشق و چنگال استفاده کنید.

ترولی بیمارستانی یا ترولی غذای گرم

یکی از ترولی های مطرح در زمینه حمل غذا، ترولی بیمارستانی یا ترولی حمل غذای گرم می باشد. این ترولی ها معمولا دارای درب بوده و طبقات مشخصی دارای آن تعبیه می گردد تا بتوان هم غذا را گرم کرده و هم برای جابه جایی غذا از آن استفاده کرد. همین امر باعث می گردد تا برای بیمارستان ها بسیار مناسب باشد.

در ادامه با برخی دسته بندی ترولی ها از نظر مکان مورد استفاده آشنا خواهیم شد. قابل ذکر است که ترولی های گفته شده در ادامه صرفا ترولی مربوط به پذیرایی نیستند و دسته بندی کلی تری را شامل می شود:

ترولی پذیرایی

ترولی پذیرایی یکی از لوازم و تجهیزات فست فود، رستوران و آشپزخانه‌های صنعتی است که از آن در رستوران‌ها برای توزیع غذا و ارائه‌ی آن به مشتریان استفاده می‌کنند. ترولی پذیرایی به دلیل داشتن چهار چرخ در قسمت زیرین آن و وزن سبک، به راحتی قابل حمل است و با یک بار حمل آن مقدار زیادی از مواد غذایی جاجا می‌شود. از مزیت‌های استفاده از ترولی آشپزخانه این است که در مدت زمان کوتاهی تعداد سفارشات زیادی را به دست مشتریان می‌رساند و کار چندین نیروی انسانی را انجام می‌دهد. این وسیله به منظور جابجایی مواد غذایی دیگری از جمله بطری آب، نوشابه، مواد شستنی و فلزی کاربرد دارد.
یکی از مزیت‌های ترولی این است که در اطراف آن لبه فلزی وجود دارد که مانع از افتادن مواد غذایی می‌شود، به همین دلیل به راحتی می‌توان بشقاب‌های شکستنی را بر روی آن قرار داد. از دیگر نقاط مثبت ترولی پذیرایی این است که جنس بدنه‌ی آن از استیل است که به آسانی زنگ نمی‌زند و به راحتی قابل شست و شو است. چرخ‌های این محصول از مقاومت بسیار بالایی متناسب با ظرفیت ترول، برخوردارند و قابلیت تحمل وزن موادی که روی آن‌ها قرار می‌گیرند را دارند. چرخ‌های ترولی استیل بسیار سبک بوده و در هنگام جابه جایی صدای آزار دهنده ای نمی‌دهد.

ترولی‌های نظافتی

یکی از ساده‌ترین ساختارها در میان ترولی‌ها، ترولی‌های نظافتی است که از این نوع برای نگهداری ابزار نظافت در حین کار به منظور سهولت در انتقال این ابزار می‌باشد. مدل نظافتی توان نگهداری سطل آب و تفکیک آب تمیز و کثیف را داشته تا یک پک کامل از لوازم را در اختیار کاربرها قرار دهد. از این نوع در بسیاری از مجموعه‌های رستورانی، هتل‌ها، تالارها، پاساژ‌ها و... استفاده می‌شود. نوعی از این مدل خاص وجود دارد که در ابعاد کوچکتر و به نام خانه‌داری ارائه می‌شود که فقط از سطل و تی برای نظافت استفاده می‌شود.

ترولی‌های بیمارستانی

در محیط‌های درمانی از این وسیله چرخدار برای حمل ابزارآلات پزشکی در محیط بیمارستان‌ها استفاده می‌شود. بسیاری از بیمارستان‌ها در کنار تخت بیماران از یک مدل چرخدار استفاده می‌کنند تا برای قراردادن دستگاه تنفس و سرم‌ها از آن استفاده می شود. از نوع دیگر این ترولی در اتاق‌های عمل برای چیدمان ابزار و نیر برای انتقال دارو‌ها برای بیماران نیز استفاده می‌شود.
در بسیاری از مراکز درمانی، از این ابزار نیز برای نظافت استفاده می‌شود. جنس بدنه مدل بیمارستانی از مواد آنتی باکتریال بوده که از جذب و انتشار میکروب‌ها در محیط بیمارستانی جلوگیری می‌کند. مخازنی که در این نوع تعبیه شده است که برای نگهداری از زباله‌های بیمارستانی است، نیز از مواد آنتی باکتریال ساخته شده است. علاوه بر آن محفظه نگهداری آب و مواد شوینده در کنار ابزار نظافتی این امکان را برای کاربر ایجاد می‌کند تا امکانات نظافتی بیشتری را فراهم کند.

ترولی آشپزخانه

ترولی حمل بار آشپزخانه نوع دیگری از این محصول است که از آن به منظور حمل بارهای سنگین استفاده می‌کنند. این وسیله قابلیت حمل بار تا حدود 900 کیلو گرم را دارد. نام دیگر این محصول ترولی صنعتی است که با داشتن چهار چرخ بسیار مستحکم در قسمت زیرین آن، برای مصارف صنعتی، کارخانه‌ها و حمل بارها در بیمارستان‌ها و فروشگاه‌ها بسیار مناسب و کاربردی است. چرخ‌های این دستگاه قدرت بسیار بالایی دارد و در کناره‌های آن لبه‌هایی طراحی شده است که بار را به آسانی در خود نگه می‌دارد و از سقوط آن جلوگیری می‌کند.

ترولی رستورانی

در رستوران‌ها برای نگهداری از غذا و ظروف، انواع مختلف سبد چرخدار ایجاد شده است. در این بین برای نگهداری غذای گرم با دمای قابل تنظیم از مدل گرم، برای نگهداری مواد غذایی سرد از مدل یخچالی یا سرد، برای جمع آوری و نگهداری ظروف کثیف از سبدی برای ظروف، حمل مواد، حمل غذا و غیره استفاده می‌شود.

ترولی‌های فروشگاهی

چرخ خرید فروشگاهی حاصل اتصال چرخ دستی با سبد دستی است. در فروشگاه‌ها برای حمل آسان کالاها، مشتریان می‌توانند از ترولی‌های فروشگاهی استفاده کنند تا علاوه بر راحتی در حمل کالا‌ها، با آرامش بیشتر در میان قفسه‌های فروشگاهی حرکت کنند. می‌توان گفت یکی از مهمترین تجهیزات فروشگاهی ترولی می‌باشد.

مزایای استفاده از ترولی :

بالابردن توان کاری نیروی کار
ایجاد سهولت برای کاربران و مشتریان
جلوگیری از آسیب دیدگی مواد قابل حمل
مدیریت راحت‌تر در ایجاد خدمات
انتقال حجم بالای بار در زمان کمتر
حفظ پرستیژ کاری
صرفه‌جویی هزینه‌ها و امکان استفاده از نیروی انسانی کمتر

ترولی حمل غذا در اصطلاح به گاری متشکل از چهار چرخ با چند طبقه گفته می‌شود که عموما در  رستوران ، تالار ، هتل ها کاربرد دارد و جهت سرو غذا سر میزها و همچنین جمع آوری ظروف کثیف استفاده می‌گردد. ترولی های حمل غذا در دو نوع معمولی و گرمخانه دار تولید و عرضه می‌گردد ، انواع دارای گرم خانه معمولا جهت حمل غذای گرم در بیمارستانها کاربرد دارند .چرخ های حمل غذای رستورانی از نظر جنس معمولا به ترولی حمل غذاهای پلاستیکی ، چوبی و استیل تقسیم می‌گردند. ابعاد ترولی ها و توانایی حمل بار آنها متفاوت است و شما می‌توانید مثلا بنا بر فضای خود مانند " سایز آسانسور" خود آنها را انتخاب نمایید . تهران صنعت به عنوان مرجع تولید واردات و عرضه ترالی های حمل غذا ایرانی و وارداتی آمادگی خود را جهت ارائه انواع چرخ حمل غذا با قیمت مناسب و کیفیت بالا اعلام می‌نماید .

ترولی یکی از تجهیزات مهم برای مراکز غذایی می باشد تا جایی که تقریبا هر فضایی که کمی بزرگ باشد و نیاز به جا به جایی غذا داشته باشد به این محصول نیاز پیدا خواهند کرد. ترولی ها دارای چرخ هایی برای جابه جایی این محصول بوده که بسیار نوع چرخ در کیفیت این محصول مهم خواهد بود. چرا که اگر چرخ ترولی ها به خوبی طراحی نشود؛ حرکت آن ها به سختی انجام می پذیرد و همین امر کار فردی که ترولی را باید جا به جا کند؛ سخت می کند.

خرید ترولی استیل

برای خرید ترولی استیل می توانید با مشاوران شرکت اشل تماس حاصل نمایید

قیمت ترولی استیل

قیمت ترولی ها بر اساس نوع و ابعاد آن ها و جنس بدنه ای که دارند متفاوت خواهد بود. پس بهتر است برای مشاوره و خرید این محصول با ما تماس برقرار نمایید.

مشتریان

می ماس
کارگزاری آگاه
ایران خودرو
داروسازی تسنیم
شنزار
شرکت پگاه
بانک آینده
شرکت تولیدی یدک نوید STYN
مائده
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت رسام مشاوران میزان می باشد.

طراحی و اجرا توسط