انواع دستگاه پوست کن سیب زمینی

دستگاه پوست کن صنعتی از جمله ماشین آلات صنعتی در آشپزخانه های صنعتی است که در اکثر رستوران ها و مراکز غذایی مختف وجود دارد.

انواع دستگاه پوست کن سیب زمینی

آشنایی با دستگاه پوست کن صنعتی

دستگاه پوست کن صنعتی از جمله ماشین آلات صنعتی در آشپزخانه های صنعتی است که در اکثر رستوران ها و مراکز غذایی مختف وجود دارد. از آنجایی که برای کندن پوست انواع صیفی جات، با توجه به ماهیت آن ها که ممکن است کمی شل تر یا کمی سفت تر باشند و همچنین پوست آن ها دارای ضخامت و شکل متفاوتی باشد؛ در نتیجه از دستگاه پوست کن صنعتی مناسب با هرگونه از صیفی جات استفاده خواهد شد.

دستگاه پوست کن سیب زمینی

انواع مختلفی از دستگاه پوست کن صنعتی مانند دستگاه‌ پوست کن سیب زمینی صنعتی و یا دستگاه پوست کن میوه صنعتی در بین دستگاه‌های صنایع غذایی وجود دارند که بسته به نیاز می‌توان آن‌ها را انتخاب و تهیه کرد. در اینجا انواع دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی را به شما معرفی می‌کنیم تا بهترین نوع آن را بسته به نیازتان انتخاب کنید.

 

 

پوست کن سیب زمینی سیرمن 20 کیلویی

 

انواع دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی

دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی را می توان بر اساس نوع محصول، قدرت و همچنین ظرفیت آن دسته بندی کرد. طبیعی خواهد بود که هر کدام از این دستگاه ها ویژگی های مختلفی خواهند داشت. دقت کنید که دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی بر اساس ماهیت سیب زمینی که سفت می باشد، طراحی شده است. باید بگوییم که این دستگاه از نظر ابعاد، تک فاز یا سه فاز بودن برق مصرفی و همچنین گیربکسی بودن موتور در مدل های مختلف متفاوت خواهد بود. یکی دیگر از مواردی که منجر به تنوع این دستگاه می شود؛ نوع ماهیت خود دستگاه است. دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی را می توان به صورت ایستاده یا پایه دار، به صورت مبله، به شکل استوانه ای و همچنین به صورت رومیزی  دسته بندی نمود. از نظر برند نیز دستگاه های مختلفی از پوست کن سیب زمینی وجود دارد. یکی از این دستگاه ها، دستگاه پوست کن سیب زمینی مینروا می باشد.

 

در ادامه با دو نوع مختلف از دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی از نظر موتور آشنا خواهیم شد.

پوست کن سیب زمینی گیربکسی

دستگاه پوست کن صنعتی گیربکسی با قدرت ۵۰۰ کیلوگرم در ساعت، سیب زمینی، هویج، پیاز و صیفی‌جات را به صورت اتوماتیک در کوتا‌ه‌ترین زمان و با سرعت بسیار بالا پوستگیری می‌کند. این مدل پوست کن نسبت به نمونه‌ی تسمه‌ای کیفیت بالاتری داشته و البته قیمت آن نیز بیشتر است.

در این مدل، گیربکس بزرگی در دستگاه پوست کن قرار می‌گیرد و با بهترین کیفیت و بالاترین قدرت محصول مورد نظر را پوست می‌کند. جنس این گیربکس از فولاد بوده و با قدرت موتور ۱.۵ اسب بخار و دور موتور حدود ۱۴۴۰ دور در دقیقه کار می‌کند. ظرفیت استفاده از این دستگاه پوست کن بالا است (برای وزن‌های ۱۰، ۱۵۰ و حتی ۵۰۰ کیلوگرم) و دارای شیر تخلیه‌ی شست‌وشوی آب است. این دستگاه‌های پوست کن صنعتی مجهز به مخزن (وان) جهت جمع‌آوری پوست بوده و عمل شست‌وشو و پوست گیری را به صورت هم زمان و با استفاده از ساینده‌ی مقاوم و زبر انجام می‌دهند. جنس دستگاه پوست کن سیب زمینی گیربکسی تمام استیل، دریچه‌ و بدنه‌ی دستگاه ضد زنگ و با کیفیت بوده و در قسمت‌های رنگ شده‌ی آن نیز از رنگ پودری چکشی مقاوم استفاده شده است.

با توجه به ویژگی‌های ذکر شده، از این نوع دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی در رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، ارگان‌های دولتی و… که به پوست کندن سیب زمینی، هویج و انواع صیفی‌جات در حجم زیاد و در زمان کم نیاز دارند، استفاده می‌شود.

پوست کن سیب زمینی تسمه‌ای

یکی دیگر از انواع دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی نوع تسمه‌ای آن است. در این نوع پوست کن صنعتی، تسمه‌ای اضافه به گیربکس وصل می‌شود که کمی از قدرت موتور را کم می‌کند. اما این دستگاه‌های پوست کن نیز با قدرت ۴۰۰ گیلوگرم در ساعت می‌تواند با دقت بالا و سرعت زیاد، سیب زمینی، پیاز و انواع صیفی‌جات را پوست بکند. دستگاه پوست کن تسمه‌ای در دو نوع بزرگ و کوچک با قابلیت‌های ۶۰۰، ۵۰۰ و ۱۵۰ کیلویی تولید می‌شود. قدرت موتور آن ۱ اسب بخار و دور موتور آن  ۱۴۴۰ دور در دقیقه است. این دستگاه نیز از نظر ویژگی‌های ظاهری مانند جنس بدنه و سایر قابلیت‌ها مشابه نمونه‌ی گیربکسی است و بارزترین تفاوت آن‌ها در قدرت موتور آن‌هاست.

نحوه استفاده از دستگاه پوست کن سیب زمینی

استفاده از دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی، بسیار آسان است؛ کافی است آن را به برق بزنید، سیب زمینی را داخل محفظه‌ی مخصوص بریزید و دکمه‌ی کلید موتور را فشار دهید تا دستگاه بدون دخالت دست سیب زمینی را برای شما پوست بکند. با توجه به نحوه عملکرد آسان این دستگاه همه‌ی افراد می‌توانند از این تجهیزات آشپزخانه صنعتی در تیراژ بالا استفاده کرده و در وقت، هزینه و انرژی صرفه‌جویی کنند.

دقت شود که تمام مدل‌های دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی با دو نوع منبع تغذیه‌ی تک فاز و سه فاز و در شکل‌های استوانه‌ای و ایستاده، بسته به نوع ظرفیت آن تولید می‌شوند. بدیهی است که این دستگاه‌های پوست کن صنعتی نسبت به نوع نیمه صنعتی و خانگی آن حجم بیشتری را پوشش داده و در مراکز بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. با خرید دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی می‌توان از آن در آشپزخانه‌های بزرگ و کارخانه‌ها برای تولید چیپس و سیب زمینی سرخ کرده نیمه آماده نیز استفاده کرد.

از برندهای مطرح برای دستگاه سیب زمینی صنعتی می توان به برند مینروا و بالتا اشاره نمود.

قیمت دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی

برای اطلاع از قیمت و خرید دستگاه پوست کن سیب زمینی صنعتی، با مشاوران شرکت اشل تماس برقرار نمایید:

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت رسام مشاوران میزان می باشد.