نوشته ها درباره ما تماس با ما

همه چیز درباره ظروف یا لگن های بنماری

وقتی درباره لگن بنماری صحبت می کنیم؛ بیشتر به ظروف آشپزخانه های صنعتی توجه خواهیم کرد.

همه چیز درباره ظروف یا لگن های بنماری

درباره لگن بنماری چه می دانید؟

وقتی درباره لگن بنماری صحبت می کنیم؛ بیشتر به ظروف آشپزخانه های صنعتی توجه خواهیم کرد. از همین رو یکی از ظرف هایی که در آشپزخانه های صنعتی کاربرد بسیاری دارد، ظرف بنماری است که به آن لگن بنماری نیز گفته می شود. لگن بنماری دارای عمق های مختلف و همچنین مدل های متفاوتی است که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. این ظرف ها در صنایع غذایی مانند رستوران، فست فود، هتل، بیمارستان و دیگر مراکز استفاده می شوند. ظرف بنماری برای گرم نگه داشتن غذا در ترولی های بیمارستانی و پخت آرام غذا و تدریجی کاربرد دارد. همچنین ظرف بنماری برای سرو کردن غذا در تاپینگ ها و بستنی فروشی ها نیز کاربرد دارد. از لگن بنماری برای نگه داری مواد جهت آماده سازی پیتزا و ساندویچ استفاده می شود. به عنوان مثال اگر به فست فودی هایی که به صورت سلف سرویس غذای خود را ارائه می دهند توجه کرده باشید، موادی که در هر بخش به صورت جدا نگه داری می شود داخل ظرف بنماری قرار گرفته اند. ظرف بنماری پانچ یکی دیگر از مدل های این محصول است که دارای سوراخ هایی جهت آبکش کردن برنج می باشد و در تجهیزاتی مانند فر بخارپز کاربرد دارد. با توجه به اینکه در این مدل، سوراخ جهت عبور آب مانند یک آبکش قرار داده می شود، شستشو مواد مختلف در ظرف بنماری پانچ یا سوراخ دار کاملا کاربردی و آسان خواهد بود.

یکی دیگر از کاربرد های ظرف بنماری، همانطور که قبل تر اشاره کردیم در ترولی هایی است که دارای بنماری می باشند. این ترولی ها که در بیمارستان ها نیز کاربرد دارند، جهت گرم نگه داشتن غذا از آشپزخانه بیمارستان تا محلی که غذا برای بیمار سرو می شود، مورد استفاده قرار می گیرند. به این نوع ترولی ها، ترولی بنماری گرم سیار نیز گفته می شود.

ظرف بنماری در بستنی فروشی ها نیز برای نگه داری طعم های مختلف بستنی به صورت جدا استفاده می شود. در فست فود و رستوران هایی که نیازمند تاپینگ هستند، ظرف بنماری جایگاه مهمی دارد. چرا که مواد مورد نیاز برای درست کردن پیتزا، به صورت جداگانه در هر ظرف بنماری نگه داری می شود. به عنوان مثال گوجه های خرد شده در یک ظرف بنماری و فلفل دلمه خرد شده در یک ظرف بنماری دیگر قرار داده می شوند تا شخصی که مشغول آماده سازی پیتزا و ساندویچ می باشد، کار راحت تری داشته باشد.

باید بگوییم که جنس استفاده شده در ظرف بنماری، استیل ضد زنگ می باشد که هم مقاومت بالایی دارد و هم از نظر بهداشتی بهترین جنس به کار رفته برای این محصول می باشد.

حال که با خود ظرف بنماری آشنا شدیم، بیایید کمی هم درباره ریشه لغت بنماری بدانیم. لغت بنماری دارای ریشه فرانسوی است. بنماری نام دستگاهی است که در علوم آزمایشگاهی کاربرد دارد و در زبان انگلیسی به آن حمام آب گرم هم گفته می شود. بنماری آزمایشگاهی بسته به نوع استفاده دارای ویژگی های متفاوتی می باشد. در برخی موارد از روشی یه نام (روش بن ماری) برای حل کردن پودر ژلاتین یا خارج کردن شکلات از حالت جامد استفاده می شود که اساس این روش بر مبانی حرارت دهی غیر مستقیم از طریق یک ماده ی واسط که معمولا آب است، می باشد.

ظرف بنماری همان لگن بنماری

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم ظرف بنماری که برخی به صورت بنماری آن را می نویسند، با اسامی دیگری مانند لگن بنماری، ظروف بنماری، سینی بن ماری هم شناخته می شود.

تنوع ظروف بنماری

حال که با ظرف بن ماری آشنا شدیم باید بگوییم که ظرف بنماری دارای تنوع زیادی از نظر ارتفاع در این محصول می باشد. با توجه به اندازه ای که هر ظرف بن ماری دارد، نام گذاری متفاوتی برای این محصول انجام می شود. اگر بخواهیم به چند مورد از تنوع بنماری ها اشاره کنیم موارد زیر قابل ذکر است:

ظرف بن ماری با عمق 1/1

ظرف بن ماری با عمق 1/2

ظرف بن ماری با عمق 1/3

ظرف بن ماری با عمق 2/1

ظرف بن ماری با عمق 2/8

ظرف بن ماری با عمق 3/2

مزیت استفاده از ظروف بنماری

در بالا به کاربردهای ظرف بنماری اشاره کردیم، ولی استفاده از این ظرف مزیت های دیگری هم دارد. به عنوان مثال  شکلات می تواند در بنماری، برای جلوگیری از تقسیم و چسبیدن بر روی ظرف ذوب شود. ظرف بنماری را می توان به جای ظروف شفینگ برای گرم نگه داشتن مواد غذایی برای مدت زمان طولانی، هنگامی که در آن شعله اجاق و صفحات داغ ناخوشایند و یا بیش از حد قدرتمند هستند، استفاده کرد. لگن بنماری را می توان برای دوباره تبدیل به مایع کردن عسل سخت با قرار دادن یک ظرف شیشه ای در بالای هر پلت فرم قرار گرفته در پایین یک قابلمه آب جوش استفاده کرد. بنماری اغلب برای گرم نگه داشتن غذا برای سرو کردن غذا بر روی تاپینگ ها استفاده می شود و در تمام بستنی فروشی ها برای نگه داشتن بستنی به خاطر مسائل بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید لگن بن ماری

برای خرید ظرف بن ماری می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و محصول مورد نیز خود را سفارش دهید


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت رسام مشاوران میزان می باشد.

طراحی و اجرا توسط